مراحل طراحی وب سایت

مراحل طراحی وب سایت

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

طراحی وب سایت در ساتین وب  مراحل مشخصی دارد که یکی پس از دیگری تا زمان تحویل به مشتری طی می‌شود.

ساتین وب با طراحی وب سایت با کیفیت و قیمت مناسب می تواند شما را در دستیابی به اهداف کسب وکارتان یاری نماید.

ما این مراحل را به صورت دسته بندی در زیر برای شما قرار می دهیم تا به راحتی به هر مطلبی که می خواهید دست پیدا کنید.

انواع سایت

بررسی مراحل طراحی وب سایت

بررسی نیاز به برنامه‌ریزی ساخت وب سایت

تحقیق و بررسی محتوا

طراحی طرح اولیه

طراحی قالب وب سایت

کد نویسی وب سایت

ورود اطلاعات اولیه

تست و بازنگری وب سایت

تحویل به مشتری و آموزش کار با وب سایت

 

انواع وب سایت

وب سایت ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند سایت های استاتیک و سایتهای داینامیک

سایت های استاتیک

در سایت های استاتیک طراحی ها اکثراً باcss – html – java script  انجام می شود. در این نوع سایت ها تعداد تغییرات کم بود و حدوداً سال یک یا دوبار محتوای آن تغییر یا ویرایش می شود. با توجه به حجم تقریبا کم کدنویسی در سایت های استاتیک سرعت بارگذاری آنها بالا بوده و همین موضوع باعث بهبود فوق‌العاده تجربه کاربری میشود. همین امر باعث می‌شود تا موتورهای جستجو مانند گوگل خیلی سریعتر آنها را تایید کنند و در نتایج خود به نمایش بگذارند. از نظر هزینه و قیمت طراحی سایت نسبت به سایت های داینامیک تعرفه پایین تری دارند و همچنین رعایت اصول سئو و قوانین موتورهای جستجو بسیار ساده تر است.

 

سایت های داینامیک

سایت های داینامیک یا به اصطلاح سایت های پویا دارای یک سیستم مدیریت سایت یا محتوا برای مدیر وب سایت می باشد. مدیر وبسایت با این پنل مدیریت می تواند اقدام به اضافه کردن حذف یا ویرایش محتوای سایت خود نمایند طراحی سایتهای داینامیک و پویا زبان‌هایASP.NET و PHP  یا از فریم ورک های جاوا اسکریپت مانند NODJS برنامه نویسی می شود.

 

بررسی مراحل طراحی وب سایت

همان طور که بیان شد  ساتین وب برای طراحی حرفه ای سایت ها از مراحلی قدم به قدم پیروی میکند تا مشتریان خود را به طور کامل در جریان روند پیشرفت پروژه قرار دهد. این پروسه در ۸ مرحله تعریف و در هر مرحله ظاهری کلی از فعالیت های تیم ساتین وب را تشریح کرده ایم. این مراحل برای طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی مشابه هستند.

 

بررسی نیازها ساخت وب سایت:

اولین و مهمترین گام بررسی و استخراج نیازهای پروژه است. اینکه سایت قرار است دارای چه امکاناتی باشد و قرار است چه خدماتی به کاربر ارائه کند. اطلاعات جمع آوری شده به همراه درخواست های مشتری در قالب یک پرونده مستند شده و به تایید دو طرف در می آید.

 

تحقیق و بررسی محتوا:

بعد از مرجله بررسی نیازها و دریافت درخواست های کارفرما، تیم فنی ساتین وب به بررسی و تحلیل محتوای گردآوری شده می پردازد. این محتوا شامل : متن – لوگو – تصاویر – اطلاعات تماس – متن  – درباره ما – لیست محصولات – خدمات – رنگ سازمانی و … می باشد.

 

طراحی طرح اولیه :

طراحی گرافیکی اولیه سایت، نخستین مرحله از روند طراحی وب سایت است. در این قدم از تمامی صفحات سایت مانند: صفحه اصلی، درباره ما – تماس با ما – وبلاگ و بقیه بخش های دیگر وب سایت یک طرح اولیه طراحی و آنچه قرار است کاربر مشاهده کند به تصویر کشیده می شود. سپس توافق نهایی درباره طرح صورت میگرد.

 

Close Menu
Call Now Button